Saugumas nardant

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsiu pagrindinius terminus, susijusius su nardymo saugumu. Be abejo, joks straipsnis, puslapis ar komentaras neatstos tikrų fridaivingo kursų su patyrusiais instruktoriais. Turėkite tai omenyje.

DIAFRAGMOS TRUKČIOJIMAI

Kai kuriems iš jūsų, sulaikius kvepavimą, tam tikram etape pasireiškia trukčiojimai pilvo srityje. Tai yra normali jūsų organizmo reakcija į norą kvėpuoti (padidėjusį CO2 kiekį). Visgi šie trukčiojimai nereiškia, jog turite tuoj pat iškilti. Jūs dar turite laiko. Vieniems šie trukčiojimai pilve pasireiškia anksčiau, kitiems vėliau, treti iš viso nežino kas tai per jausmas.

SAMBA

Kuomet Jūsų organizme deguonies (O2) lygis nukrenta iki kritinio lygio, organizmą ištinka priepuolis, panašus į epilepsijos. Jus užvaldo drebulis (nuo nežymaus iki ypač didelio).

BLACKOUT’as (samonės netekimas)

Tai pilnas samonės praradimas. Galima išskirti du skirtingus dažniausiai pasitaikančius atvejus. Tai samonės netekimas baseine, kuomet fridaiveris netenka samonės dėl visiškai nukritusio O2 lygio, ir samonės praradimas kylant ish didelio gylio į paviršių, kuomet del slėgio pokyčių plaučių tūris didėja, siurbdamas į save kraują, o kartu ir deguonį jame (iš smegenų).

Nardant VISUR IR VISADA stenkitės išvengti samonės netekimo. Nesant šalia draugui, tai ypač pavojinga givybei. Varžybose tai reglamentuoja griežtos taisyklės. Jeigu norite pasižiūrėti kaip atrodo SAMBA arba BLACKOUT’as, keletą video rasite čia.

LARYNGOSPAZMAS

Tai organizmo ginybinis refleksas. Vandeniui patekus gerklėn, organizmas „uždaro“ kvėpavimo takus, taip apsaugodamas plaučius nuo vandens. Prieš darant dirbtinį kvėpavimą, butina smarkiu įpūtimu „atidaryti“ kvėpavimo takus.

DRAUGO SISTEMA

stenkites niekada nenardyti vienas!!! Netgi baseine. Nemažai freedaiverių nuskendo baseinuose vien dėl to, jog neivertino prižiurinčio asmens svarbos. Netgi jeigu baseine yra gelbėtojas, jis dažnai negali skirti viso dėmesio Jūsų priežiūrai, ir gali paprasčiausiai nesuspė

Dalinkis:

X
Scroll to Top