Kaip mes nardėme Vištyčio ežere

Baigėsi freediving.lt sąskrydis. Nors ežeras žuvies ir pagailėjo, tačiau vistiek padovanojo daug smagių akimirkų. Užfiksuotas ir naujas neoficialus Lietuvos gylio rekordas.

 

Renginys, vykęs savaitgalį, sutraukė povandeninės žūklės megėjus iš visos Lietuvos. Poilsio bazė “Viktorija” pakankamai didelė, tad nesunkiai sutalpino visus norinčius. Ežeras ribojasi su Rusija, o sieną žymi plūdurai. Ją kirtus, tuoj pat sulauksite atšvilpiančio pasieniečių katerio – tuo patys isitikinome. Visą laiką buvome akylai stebimi.

Apie 12 val. užsiregistravę dalyviai, kurie pareiškė norą medžioti, pasklido po ežerą. Kita grupelė, kuri panoro išbandyti savo jėgas neriant į gylį, sėdo į valtį ir buvo nutransportuoti ant platformos. Platforma – tai naujas freediving.lt projektas. Ją pagamint prireikė nemažai laiko ir pastangų. Echoloto pagalba ją nutempėme virš 35 m duobės – giliausios Lietuvos ruože vietos.

Šis nardymas buvo ypatingas ir tuom, kad pirmą kart turėjome pagalbą iš techninio nardymo specialistų. Tiesa, viskas vyko daugiau edukaciniais tikslais, nes dar trūksta patirties, tačiau pamokų gavome tiek mes, tiek narai.

Taigi – vidurys ežero, šaltas vanduo, neblogas matomumas ir virvė, besileidžianti žemyn į tamsą. Įspūdžių tikrai užteko. Nerti gilyn, ir žinoti, jog ten, tamsoje, kur šalta ir gilu, esi ne vienas, matyti žiburėlius, pasitinkančius tave giliai tamsoje, prisiartinus nusišypsoti, parodyti „O.K.“ ir pradėti lėtą ilgą kilimą atgal į šviesą – tai turi pajusti kiekvienas, norintis suprasti fridaivingo grožį ir žavesį.

Šio nardymo metu freediving.lt narys „Fanas“ sugebėjo nusileisti giliausiai. Jo suunto D3 rodė 23.6 m. Tai neoficialus freediving.lt rekordas.

Vakarop, pasibaigus nardymui ir medžioklei, dalyviai grupavosi aikštelėje, dalijosi įspūdžiais, vaišinosi keptomis dešrelėmis, bei sveikino vieną iš dalyvių, laimėjusį simbolinį prizą – freediving.lt marškinėlius bei alaus statinaitę už didžiausią laimikį.

Vėliau dalyviai susirinkę draugiškai žiūrėjo krepšinio varžybas bei maudėsi lauko pirtyje, o dieną baigė restorane.

Tikimės, kad ateityje vis daugiau ir daugiau entuziastų prisijungs prie mūsų gretų ir prisidės prie mūsų hobio populiarinimo – juk kai mūsų daugiau – daug smagiau.

 

freediving

Dalinkis:

X
Scroll to Top
Scroll to Top